Zabraniam kopiowania zdjęć i treści bez mojej zgody . Obsługiwane przez usługę Blogger.

Zrób sobie sól.. do kąpieli !

by - 15:28:00Sól do kąpieli to coś co zrobimy w kilka chwil, za grosze a za te sklepowe trzeba zapłacić odpowiednią kwotę. Ja już praktycznie nie kupuję soli do kąpieli i robię ją sama, ogranicza nas tylko wyobraźnia. Nie podam Wam jednego przepisu a pokażę jakie to proste i jak duży wybór mamy. Sami wybieramy ile czego chcemy nasypać, zróbmy sól taką aby zadowalała nas w każdym calu. Najpierw wybieramy sól z jakiej będziemy robić nasz kosmetyk. Najlepsze do tego są trzy rodzaje soli :

  • Himalajska ( różowa lub czarna ) to najczystsza i najzdrowsza sól. Zawiera aż 84 naturalne minerały i pierwiastki, których potrzebuje nasz organizm. Im bardziej różowa tym więcej ma żelaza. Dla ciekawych analiza soli himalajskiej.
  • Epsom ( nie jest to prawdziwa sól a czysta postać siarczanu magnezu ) jest źródłem magnezu i siarki. Oba składniki zostają po kąpieli " w nas " od 4 do 9 godzin, ale wydalmy go z moczem. Taka sól działa antyzapalnie, antybakteryjnie i antyłojotokowo. 
  • Morska jest bogata w minerały takie jak magnez, wapń, cynk, żelazo i mangan. Nie jest oczyszczana tak jak sól kuchenna.


Moją ulubioną solą jest sól himalajska, bo jest kolorowa i nie musimy używać sztucznych barwników. A właśnie, pomówmy o barwnikach.. jeśli nie chcecie używać barwników syntetycznych to warto zastanowić się nad użyciem mik / pigmentów. Pigmenty pokazywałam w jedynym z postów, kupuję je w kolorówce. Wystarczy wsypać je do opakowania, potrząsnąć i mamy kolorową sól do kąpieli. 


Do soli warto dodać suszone kwiaty lub zioła. Moim faworytem jest suszona lawenda ponieważ przepięknie pachnie i nie trzeba wzmacniać zapachu olejkiem eterycznym. Jej zapach jest bardzo relaksujący, kojący. Bardzo lubię również bławatka, nagietka i miętę. Powiedzmy więcej o tych olejkach eterycznych. Wlewamy kilka kropli do pojemnika z solą i trząchamy aby jak najwięcej soli pochłonęło olejki. Możemy mieszać tyle olejków ile chcemy, ale.. pamiętajcie, że stężenie olejków eterycznych nie może być zbyt wysokie. W większości jest to do 5 %, ale każdy olejek powinien mieć napisane to na opakowaniu lub stronie na której go kupujecie. Mam jeszcze jedną bardzo ważną uwagę aby nie używać do tego plastikowych pojemników, bo one łatwo chłoną zapach olejków eterycznych i nie da się ich domyć z zapachu. Najlepszym wyborem są szklane opakowania, ja polecam karafki. Wyglądają pięknie i łatwo dozować sól. Sól w karafce idealnie sprawdzi się na prezent.


You May Also Like

0 komentarze