Bielenda Neuro Glikol + Vit.C - zastępca cudnego mezo serum?
Serum kosztuje około 32 złotych, ale ja kupuję bielendę jedynie w promocji za pół ceny a takie promocje widziałam tylko z dwa razy do roku w Super Pharm. Moim zdaniem przyzwoita cena nawet bez promocji, bo takie serum starczy nam do pół roku. Bardzo duży plus jest za szklaną buteleczkę, ale powinna być z ciemnego szkła aby ograniczyć dostęp światła do produktu.
Jak go używać?
Serum można używać codziennie bądź dwa czy trzy dni w tygodniu, ale tylko na noc. Kwasu glikolowego nie można używać na słońce, więc nie powinno się go używać w lato na noc aczkolwiek jeśli się na to decydujecie to na dzień konieczny jest krem z filtrem. Ja chwilowo go odstawiłam na upały, ale gdy tylko robi się pochmurno staram się nałożyć to serum na noc a rano nakładam krem z filtrem.
Co robi połączenie kwasu glikolowego i witaminy C?
Głównym zadaniem tego serum jest działanie lekko złuszczające, antyoksydacyjne, regeneracyjne, nawilżające i przeciwzmarszczkowe. Polecane do cer dojrzałych, trądzikowych, zszarzałych a niezalecane do cer naczynkowych. Nie jest to serum tylko do twarzy, bo świetnie sprawdzi się również w pielęgnacji blizn i rozstępów. Kwas glikolowy jest kwasem z grupy AHA, ale ma najmniejszy rozmiar cząsteczek ze wszystkich tych kwasów, więc najgłębiej penetruje skórę. Jednym z jego zadań jest złuszczanie martwego naskórka, czyli można powiedzieć, że jest to peeling kwasowy. Ten kwas robi to bardzo delikatnie w porównaniu do peelingów mechanicznych, więc mogą go stosować osoby z wrażliwą skórą. Jest również pożądany w celu nawilżenia skóry, ponieważ wpływa na prawidłowe wydzielanie naturalnego czynnika nawilżającego oraz wspomaga odnowę i regenerację skóry właściwej, bo pobudza aktywność fibroblastów ( komórki tkanki łącznej właściwej ). Najwięcej da nam długoterminowe używanie kosmetyków z kwasem glikolowym. Podobno grubość skóry przy dłuższym używaniu może się zwiększyć o około 25% a to bardzo dużo! Kwasu glikolowego używa się również do spłycania blizn, poprawy kolorytu czy redukcji przebarwień a te rzeczy wspiera tutaj również witamina C. Witamina C jest tu w stabilnej formie a to ważne. Działa ona antyoksydacyjnie, czyli chroni skórę przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych a przy regularnym stosowaniu nawet przed promieniami UV. Witaminę kojarzymy głównie z jej działania rozjaśniającego i poprawiającego koloryt skóry. Wiecie, że witamina C przyśpiesza tworzenie kwasu hialuronowego oraz produkcji kolagenu i elastyny? Jest to świetny składnik przeciwzmarszczkowy jak i wspomagający nawilżenie.
Co to znaczy, że witamina C jest stabilna?
Witamina nie jest aż tak wrażliwa na czynniki zewnętrzne ( np. temperatura, światło, nieodpowiednie pH produktu ) i nie ulega rozkładowi jak np. kwas askorbionowy, który szybko traci swoje właściwości w nieodpowiednim środowisku. Produkty na bazie wody z kwasem askorbinowym mają trwałość góra do 3-4 miesięcy od wytworzenia, więc czy kupując w sklepie taki produkt kupujemy coś bezwartościowego? Przy stabilnych formach nie ma aż takich problemów, więc to po nie warto sięgać.
Jak to serum się u mnie sprawdziło?
Jestem nim oczarowana i u mnie pobija mezo serum z Bielendy aczkolwiek kwas migdałowy nie jest straszny i latem, więc na ciepłe dni wybieram migdała. Działanie ma trochę podobne, bo również ślicznie i delikatnie złuszcza martwy naskórek, zwęża pory i niweluje zaskórniki. Dodatkowo to serum działa świetnie antyoksydacyjnie i naprawdę rozświetla cerę, wygląda na zdrową i wypoczętą. Używałam tego serum codziennie a później dwa razy w tygodniu i już to wystarczyło aby zobaczyć rewelacyjne efekty, a przy codziennym stosowaniu efekt jest naprawdę zachwycający. Zauważyłam również, że moje czerwone policzki są bledsze a naczynka wzmocnione. Chętnie będę wracać do tego serum i szczerze polecam.
Co znajdziemy w składzie?
Aqua ( woda ), Glycolic Acid ( kwas glikolowy ), Sodium Lactate ( kwas mlekowy ), 3-0-Ethyl Ascorbic Acid ( stablina forma wit. C ), Panthenol ( substancja łagodząca ), Citric Acid ( kwas cytrynowy ), Disodium Phosphate ( sól mająca znaczenie przy wodnej gospodarce organizmu ), Acetyl Hexapeptide-8 ( związek peptydowy ), Caprylyl Glycol ( emolient ), Hydroxyethylcellulose ( zagęstnik ), Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin ( konserwanty ).
0 komentarze