Orientana i ich kosmetyki z jaśminem..
Jakiś czas temu stałam się szczęśliwą posiadaczką kosmetyków Orientany z Jaśminem. Orientanę lubię za intensywne zapachy, całkiem dobre ceny i świetną jakość. Ja najlepiej dla mojej grupy wychodzą na NaturePolis, bo mamy dosyć spory rabat, więc zaglądajcie do regulaminu po rabacik. Ta marka słynie z ciekawych, mało popularnych ekstraktów roślinnych co bardzo mi się podoba. Zauważcie też, że nie ma tu syntetycznych substancji zapachowych a olejki eteryczne, dla mnie to naprawdę ogromny plus, bo olejki eteryczne poza zapachem są bardzo wartościowe. Opakowania tych kosmetyków podobają mi się troszkę mniej, bo są plastikowe i to głównie opakowania PET a mogłoby być lepiej.
Masło do ciała i twarzy...
Masło do ciała, które służy mi również jako krem do twarzy. Koszt 100 gram takiego masełka to około 40 złotych, więc sporo jeśli chodzi o pielęgnację ciała, ale mało jak na krem do twarzy. Jest ono jednak bardzo ciężkie i tłuste, więc nakładam je na noc co dwa-trzy dni na serum nawilżające, bo samo składników nawilżających nie ma zbyt wiele. Pamiętajcie, że oleje/masła nakładamy na substancje nawilżające, humektanty. Można zrobić z niego lżejszy krem dodając emulgator i trochę hydrolatu, ale to już trochę zabawy. To cudeńko składa się głównie z maseł, które działają odżywczo i regenerująco a ekstrakty działają antyoksydacyjnie, wzmacniają włókna kolagenowe i łagodzą podrażnienia. Naprawdę świetny i wydajny tłuścioch!
Skład: masło shea, masło kakaowe, masło mango, masło kokum, wosk pszczeli, olej migdałowy, oliwa z oliwek, olej z kiełków pszenicy, olej z pestek winogron, wit.E, olej słonecznikowy, gliceryna, sok z liści aloesu, ekstrakt jaśminowy, ekstrakt z liści zielonej herbaty.
Tonik/mgiełka do twarzy..
Tonik do twarzy kocham najmocniej, bo można go wrzucić do torebki i używać jako odświeżającej mgiełki w ciągu dnia i jest stosunkowo nie drogi. Za 100 ml tego toniku zapłacimy około 28 złotych a dodatkowo jest wydajny. To kosmetyk typowo nawilżający ze względu na aloes i glicerynę, których jest najwięcej a ekstrakt z zielonej herbaty działa antyoksydacyjnie. Uwielbiam zapach tego toniku, jest intentyswny, typowo jaśminowy z lekką nutą zielonej herbaty.
Skład: woda, sok z liści aloesu, ekstrakt z zielonej herbaty, gliceryna, ekstrakt z korzenia lukrecji gładkiej, ekstrakt z korzenia witani ospałej, olejek jaśminowy, Oramix Ns (glukozyd decylowy, naturalny emolient akceptowany przez Ecocert), benzoesan sodu (pozyskiwany z jagód), sorbinian potasu (pozyskiwany z jagód).
Szampon i odżywka do włosów..
Bardzo zachwycił mnie ten duet do włosów, ale cena jest dosyć wysoka, bo zapłacimy za jeden z kosmetyków około 37 zł za 210 ml. Mimo to bardzo chętnie do nich wrócę, bo robią cuda z moimi włosami. Ten duet sprawił, że moje włosy stały się mocniejsze i pojawiło się dużo nowych baby hair a najważniejsze, że mimo swojej łagodności nie spowodował u mnie łupieżu a skóra głowy mniej się przetłuszcza. Odżywka jest intensywnie nawilżająca, nabłyszczająca i świetnie pobudza cebulki do wzrostu dzięki ekstraktom z Gotu Kola, Shikakai a Ajwan sprawia, że odżywka działa lekko antybakteryjnie. To jedna z niewielu odżywek, które lubię nakładać na skórę głowy, bo rewelacyjnie się do tego nadaje w połączeniu z szamponem świetnie nawilżają skórę głowy.
Skład odżywki: Aqua ( woda ), Prunus Amygdalus Dulcis Oil ( olej ze słodkich migdałów ), Glycerin ( gliceryna ), Stearyl Alcohol ( emolient ), Simmondsia Chinesis Oil ( olej jojoba ), Aquaxyl ( substancja nawilżająca ), Aloe Barbadensis Leaf Juice ( sok z aloesu ), Cetyl Alcohol ( emolient ), Glycyrrhiza Glabra Root Extract ( ekstrakt z korzenia lukrecji ), Hydrogenated Vegetable Oil ( uwodroniony olej rośinny ), Centella Asiatica Extract ( ekstrakt z wąkroty azjatyckiej ), Citrus Medica Limonum Fruit Powder ( puder z cytryny ), Acacia Concinna Fruit Powder ( puder z orzechów Shikaki ), Tocopherol ( witamina E ), Sodium PCA ( składnik nawilżający ), Polyquaternium-10 ( substancja nabłyszczająca ), Jasminum Officinale Flower Oil ( olejek eteryczny z jaśminu ), Camelia Sinensis Seed Oil ( olej z zielonej herbaty ), Terminalia Bellerica Fruit Extract ( ekstrakt z migdałecznika ), Cetrimonium Chloride ( substancja myjąca ), Trachyspermum Ammi Flower Extract ( ekstrakt z ajwanu ), Sodium Benzoate, Potassium Sorbate ( konserwanty ).
Szampon jest bardzo łagodny i ma wiele wartościowych ekstraktów roślinnych oraz proteiny. Szampon ma wiele składników wzmacniających włosy oraz przyśpieszających ich wzrost. Dzięki ekstraktowi z Amli działa przeciwzapalnie i przeciwłupieżowo, świetnie sprawdzi się na skórze głowy z łupieżem czy mocno przetłuszczającą się.
Pełny skład: Aqua ( woda ), Lauryl Glucoside ( łagodna substancja myjąca ), Palm Kernel/Coco Glucoside , Cocamidopropyl Betanine, Sodium Cocoyl Glutamate ( substancje myjące ), Glycerin ( gliceryna ), Jasminum Officinale Extract ( ekstrakt z jaśminu ), Emblica Officinalis Fruit Powder ( puder z amli ), Sapindus Mukurossi Fruit Powder ( puder z łupin orzechów piorących ), Aloe Barbadensis Leaf Juice ( sok z aloesu ), Glyceryl Oleate ( emulgator ), Camellia Sinensis Leaf Extract ( ekstrakt z zielonej herbaty ), Sodium PCA ( substancja nawilżająca ), Rosa Damascena Flower Water ( hydrolat różany ), Hydrolyzed Wheat Protein ( proteiny ), Terminalia Bellerica Fruit Extract ( ekstrakt migadłecznika ), Oryza Sativa Bran Oil ( olej ryżowy ), Acacia Concinna Fruit Powder ( puder z orzechów Shikaki ), Symplocos Racemosa Bark Extract, Zinc PCA ( reguluje wydzielanie sebum ), Polyquaternium-10 ( substancja nabłyszczająca ), Panthenol ( prowitamina B5 ), Decyl Glucoside ( łagodna substancja myjąca ), Camellia Sinensis Seed Oil ( olej z zielonej herbaty ), Hydrolyzed Sweet Almond Protein ( proteiny ), Xanthan Gum ( zagęstnik ), Jasminum Sambac Flower Extract ( ekstrakt z jaśminu ), Citric Acid, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate ( konserwanty ).
Olejek do ciała, ale nie tylko..
Olejek jest drogi patrząc na to, że pierwszy w składzie jest tani olej słonecznikowy. Nie wiem czy następnym razem bardziej nie będzie opłacać mi się kupić absolutu z jaśminu i samej zrobić taki jaśminowy olej do ciała. Ten olejek może być tak naprawdę do wszystkiego, bo można dodać trochę soli i zrobić sobie peeling do ciała, może być jako olejek do twarzy a także do olejowania skóry głowy. Ja jednak najczęściej używam go tak jak trzeba, czyli nakładam na wilgotne ciało po kąpieli.
Skład: olej z ziaren słonecznika, olej sezamowy, olej z oliwek, olej migdałowy, olej jojoba, olej z pestek moreli, olej z kiełków pszenicy, olejek jaśminowy, wit E.
0 komentarze