Zabraniam kopiowania zdjęć i treści bez mojej zgody . Obsługiwane przez usługę Blogger.

Mazidła - hydrolat z zielonej herbaty

by - 01:33:00

Hydrolat możemy kupić w różnych pojemnościach, 50 g / 6,94 zł , 100 g / 10.22 zł , 150 g / 13,75 zł oraz 500 g / 40,93 zł.


" Jako bogate źródło polifenoli, zielona herbata posiada silne właściwości przeciwutleniające i przeciwrodnikowe. Aktywność antyoksydacyjnaa zielonej herbaty wynika głównie z obecności katechin. Liczne badania naukowe potwierdzają przeciwutleniający potencjał zielonej herbaty oraz frakcji polifenoli izolowanych z jej liści. Dzięki obecności katechin zielona herbata wykazuje również działanie łagodzące i przeciwzapalne. Kolejną jej ważną właściwością jest zdolność blokowania enzymu odpowiedzialnego za degradację kolagenu w skórze właściwej (kolagenaza), a tym samym odpowiedzialnego za proces starzenia się skóry.Hydrolat z zielonej herbaty działa antybakteryjnie, ściągająco, przeciwzmarszczkowo oraz łagodzi podrażnienia i zaczerwienienie skóry, a także wspomaga gojenie drobnych uszkodzeń naskórka Produkt posiada certyfikat organizacji ECOCERT. Konserwanty użyte w celu przedłużenia trwałości i zachowania czystości mikrobiologicznej produktu znajdują się także na liście dopuszczonej do użytku przez organizację ECOCERT.

Aplikacja: preparaty dla każdego typu cery, w tym dla cery tłustej o działaniu oczyszczającym i ściągającym rozszerzone pory, przeciwzapalnym i przeciwbakteryjnym; preparaty przyspieszające gojenie oparzeń, w tym także słonecznych, siniaków oraz dla cer suchych i wrażliwych z rozszerzonymi naczynkami; jako tonik do skóry głowy, pomocny zwłaszcza przy łupieżu i podrażnionej, swędzącej skórze głowy- należy wcierać w skórę głowy po umyciu lub w suche włosy. więcej TU "

Produkt wybrałam sama do testowania, dzięki uprzejmości firmy MAZIDŁA. Uwielbiam hydrolaty, nie ważne jaką wersję, Świetnie sprawdzają się jako mgiełka w upalny dzień, jako baza do zrobienia płynu dwufazowego czy do zrobienia toniku. Oczywiście to tylko parę z wielu możliwych przykładów. Spodziewałam się świeżego zapachy zielonej herbaty, ale niestety jest to zapach suchych liści zielonej herbaty. Ładny, jesienny zapach, ale wolę świeże. Podobają mi się opakowania, proste i szklane, które można użyć ponownie. Ciemne szkło to dobry wybór ponieważ chroni produkt przed szkodliwym dla kosmetyków słońcem. Swój hydrolat przelałam do atomizera i cieszę się orzeźwiającą mgiełką :)

Camellia Sinensis (Green Tea) Leaf Water 99,4% Konserwanty: Geogard 221 (Dehydroacetic Acid, Benzyl Alcohol) 0,6%.

Geogard 221 - to konserwant akceptowany przez Ecocert i Cosmos.


.

You May Also Like

0 komentarze