Zabraniam kopiowania zdjęć i treści bez mojej zgody . Obsługiwane przez usługę Blogger.

Gdzie kupować półprodukty i na co zwrócić uwagę ?

by - 16:03:00Kilka istotnych rzeczy na które warto zwrócić uwagę to :

  • Ciemne, najlepiej szklane opakowania.
Najlepiej wszystkie półprodukty kupować w ciemnych opakowaniach aby ograniczyć dostęp światła do kosmetyków a na ile to możliwe w szklanych. Szklane opakowania są bezpieczniejsze i można ich używać ponownie. Hydrolat z Make Me Bio jest w przezroczystej, plastikowej butelce PET najgorsze opakowanie jakie można wymyślić.

  • Olej powinien być nierafinowany i zimnotłoczony.

Proces rafinacji to w ogromnym skrócie usuwanie koloru,  zapachu i smaku a nawet  dodawanie sztucznych antyoksydantów, usuwanie wolnych kwasów tłuszczowych, usuwanie naturalnych wosków przy użyciu wysokiej temperatury bądź środków chemicznych. Rafinowane oleje nie mają aż tylu wartości co nierafinowane. Olej zimnotłoczony to ten pozyskiwany bez użycia wysokiej temperatury, zachowuje więcej wartości.

  • Konserwanty jakich użyto m.in. w roztworze kwasu hialuronowego czy hydrolatach.
Konserwant a konserwant. Ecospa ma hydrolaty bez konserwantów co mi się podoba mimo, że sama je konserwuje. Niestety w większości hydrolatów znajdziemy kosnserwanty, warto wybierać te bezpieczniejsze m.in. bezoesan sodu czy sorbinian potasu. Unikajmy hydrolatów / pólproduktów z phenoxyethanolem, bo mimo, że do 1 % jest bezpieczny to tam gdzie mamy wybór wybierajmy kosmetyki bez niego. Niestety roztwór kwasu hialuronowego w Ecospa ma już phenoxyethanol, więc polecam te z e-Fiore, które go nie mają.


  • Certyfikaty półproduktów np. ECOCERT.
Ecospa w swojej ofercie ma wiele półproduktów certyfikowanych, niewiele droższych od tych bez certyfikatu. Warto wybierać certyfikowane półprodukty, bo są lepszej jakości, nie są aż tak zanieczyszczone.

  • Jakość surowców

Bardzo często zdarza się, że z pozoru takie same oleje są zupełnie innej jakości. Zwracajmy uwagę na kolor oleju np. olej makadamia powinien mieć żółtawy kolor a niektóre zupełnie nie mają koloru ( co zapewne wiąże się z rafinacją a nie zawsze piszą o tym na opakowaniu ). Hydrolaty pachną różnie, ale nie jestem pewna, które są lepsze. Opowiem to na przykładzie hydrolatu różanego, które z pozoru są składowo takie same. Ta sama róża i co ? Jeden pachnie świeżo, kwiatowo a inny suszonymi, słodkimi płatkami. 

  • Kraj pochodzenia

Tu akurat ciężko mi się odnieść co z którego kraju jest lepsze, ale niektóre kraje specjalizują się w danym oleju i olej z tego kraju będzie lepszej jakości. Maroko znane jest z oleju arganowego i kupując olej z maroka powinniśmy dostać lepszej jakości produkt.  Na ile w tym prawdy ? Nie mam pojęcia.


Gdzie ja lubię kupować półprodukty ?

Surowce kosmetyczne i opakowania ­ ECOSPA.pl


Większość półproduktów mam z Ecospa z kilku powodów. Organizują często w weekend darmową wysyłkę lub produkt gratis. Mają półproduty wysokiej jakości, niektóre oleje mają ECOCERT a hydrolaty chyba wszystkie. Hydrolaty nie mają konserwantów co jest mało spotykane. Cenowo jest bardzo przyzwoicie i podoba mi się to, że są różne pojemności kosmetyków. Im więcej kupimy tym cena jednostkowa jest niższa, chociaż ja i tak zazwyczaj sięgam po mniejsze opakowania. Większość kosmetyków jest w szklanych butelkach a inne w fajnych pudełeczkach z bezpiecznego plastiku, które można wykorzystać ponownie. Etykieta bardzo łatwo z nich odchodzi. Są idealne do przechowywania innych półproduktów, które przyszły np. w woreczkach strunowych z innej firmy. Z tego co wiem tam kupuje najwięcej osób i wcale się nie dziwię. Znajdziecie tam zakładki z promocjami i wyprzedażami. Aaa.. można znaleźć tu również półprodukty FAIR TRADE.

Kilka słów o niektórych sklepach z półproduktami ?

Muszę na początku powiedzieć kilka słów o tym na co patrzę w takich sklepach. Na pierwszym miejscu jest plastik a raczej jego ilość i jakość. Może nie jestem typem człowieka Zero Waste, ale tam gdzie mogę wybieram szkło a nie plastik. W przypadku półproduktów mam taką możliwość, więc sięgam po szkło. Dbajmy o naszą planetę ! Cena też jest bardzo ważna, bo jeśli w Ecospa mam hydrolat z ECOCERT taniej niż w innym sklepie bez certyfikatu to wiadomo po który sięgnę.

Avebio

Kiedyś mieli wszystko w szkle a teraz w plastiku, więc nic od nich nie kupię. Dodatkowo mają strasznie zawyżone ceny. Przykro mi, że firmy zamiast z plastiku na szkło przechodzą ze szkła na plastik tym bardziej gdy ich ceny nie są niskie.

e-Fiore

Z opakowaniami u nich jest bardzo różnie zaczynając od szkła na opakowaniach PET kończąc. Ceny mają przystępne i całkiem spory wybór. Mam jednak jedno zadtrzeżenie do olejków eterycznych. Kupiłam jeden i ma okropny dozownik, łatwo wylać zbyt wiele. Te z Ecospa mają fajny kroplomierz i łatwiej się je dozuje.

Mazidła 

Bardzo fajny sklep z półproduktami, mają bogaty asortyment i niektóre niespotykane półprodukty m.in. hydrolat z truskawek. Znajdziemy tu również gotowe zestawy do zrobienia kosmetyków. Niestety tak jak wszędzie nie wszystko jest w szkle, dużo półproduktów jest w bezpiecznym plastiku.

Biochemia Urody

Możemy tu kupić gotowe zestawy do mieszania i półprodukty. Cenowo jest przyzwoicie a opakowania jak w większości po części szklane a po części z bezpiecznego plastiku a te piękne granatowe buteleczki z plastiku PET, niestety. Mają też trochę półproduktów do kosmetyków kolorowych, ale niestety to tylko pudry.

Nacomi

Ich półprodukty najczęściej kupujecie w Hebe, bo jest tam najwięcej promocji na nie. Czy ich półprodukty są dobre ? Niestety nie wszystkie. Oleje w przezroczystych opakowaniach są rafinowane. Bardzo dużo ich półproduktów jest rafinowanych a cenowo wcale nie są aż tak opłacalne.

Zrób Sobie Krem

Niestety wszystko pakują w plastik, ale najbardziej zszokowało mnie jak ogromną ilość plastiku użyto na zapakowanie serum. Na szczęście jest to bezpieczny plastik i nadający się do ponownego używania.  Mamy tu jednak bardzo duży wybór i niektóre składniki znajdziemy tylko tutaj, więc zapewne zdarzy mi się nie raz zamawiać coś w tym sklepie.


Kolorówka.com

Niestety oni nie mają konkurencji. Półprodukty do produkcji kosmetyków mają jako jedyni, więc wszechobecny plastik musimy zaakceptować. Uwielbiam ich pigmenty. Znajdziemy u nich również gotowe zestawy pielęgnacyjne i makijażowe. Mieszadełko

Nic od nich nie zamawiałam, bo nie mają zbyt ciekawego, rozbudowanego asortymentu ale cenowo jest poprawnie. Z tego co udało mi się dowiedzieć niektóre rzeczy mają w szklanych butelkach a inne w bezpiecznym plastiku lub woreczkach strunowych. Szkoda, że nie pokazują na zdjęciach półproduktów a grafiki.

Esent

Nigdy od nich nie zamawiałam, ale wydają się naprawdę bardzo ciekawi. Oleje są w ciemnym szkle a niektóre mają nawet atomizery, wow ! Hydrolaty również dostaniemy w ciemnych, szklanych butelkach. Niestety nie wszystko jest w szkle, niektóre rzeczy są w plastikowych buteleczkach, ale z bezpiecznego plastiku. Cenowo jest również bardzo dobrze, myślę, że Ecospa zyskało konkurenta. Tu również znajdziemy zakładkę z promocjami.


Naturalne Piękno

Kiedyś od nich zamawiałam, nie mogę narzekać na obsługę. Niektóre półprodukty znajdziemy w szkle, ale inne w bezpiecznym plastiku. Do zakupów dodają próbki, które sami wybieramy, więc jest to również plusem. Mają również zakładkę z promocjami i wyprzedażami.

Etja

Wszystko mają w szkle, ale nie wszystko dobrej jakości. W swojej ofercie mają oleje rafinowane, których zupełnie nie polecam. Ogromnym plusem jest to, że można kupić je w wielu miejscach np. aptekach, więc jak potrzebujemy tylko jednego oleju to watro sięgnąć po te stacjonarnie.


Znacie jeszcze jakieś sklepy o których warto napisać kilka słów ?

You May Also Like

0 komentarze