Zabraniam kopiowania zdjęć i treści bez mojej zgody . Obsługiwane przez usługę Blogger.

Jak dobrać olej odpowiedni do cery ?

by - 12:34:00
Masa jest na rynku różnych olejów o różnych właściwościach ale ważne jest aby taki olej odpowiednio dobrać. To będzie post ogólny o olejach, kolejne posty będą zawierały mini opisy po około 10 olejów w każdym poście . Jest ich ogromnie dużo więc żeby ułatwić sobie zadanie i wam czytanie dzielę to wszystko na części. Mam nadzieję, że chociaż trochę ułatwię wam zadanie.

Znacie jeszcze jakieś oleje ? Śmiało, piszcie. Zrobię kolejny post z nimi, mogłam coś pominąć.

Olej roślinny powinien być nierafinowany, tłoczony na zimno, zamknięty w butelce z ciemnego szkła i bez żadnych dodatków (wit E jest dobrym dodatkiem do olei, pomaga przedłużyć im życie, przeciwdziała jełczeniu). 

Oleje roślinne najczęściej dzieli się na:
Warto wiedzieć, który jest jaki, aby odpowiednio dobrać go do naszej cery.
  • Oleje schnące to takie , które w składzie zawierają ponad 50% wielonienasyconych kwasów tłuszczowych ( najlepsze do cery trądzikowej ). Bardzo łatwo się wchłaniają.
  • Oleje półschnące to takie które zawierają nie mniej niż 20% i nie więcej niż 50 % wielonienasyconych kwasów tłuszczowych ( najlepsze do cery normalnej i mieszanej ). Dobrze się wchłaniają i nie pozostawiają tłustej twarzy.
  • Oleje nieschnące to takie w których znajduje się nie więcej niż 20% wielonienasyconych kwasów tłuszczowych, ( najlepsze do cery suchej i dojrzałej ). Takie oleje długo się wchłaniają.

Niektóre osoby twierdzą, że oleje zapychają i są złe. Tak, jeśli źle dobierzemy olej. Poniżej zrobiłam wam tabelkę z takimi olejami. Olei jest cała masa więc ciężko wszytko opisać. 


You May Also Like

0 komentarze