Czego nie lubię na blogach ?Mam nadzieję, że nikogo nie obrażę ( nie mam tego na celu ), ale chcę wyrazić swoje subiektywne zdanie na temat tego czego nie lubię i co mnie drażni jak czytam inne blogi. Niestety niektóre rzeczy odbierają mi przyjemność czytania bloga a szkoda. To są tylko moje odczucia, komuś się pewne rzeczy mogą podobać.  Może ja powinnam zmienić coś u siebie ? Mówcie śmiało ! Konstruktywna krytyka jest dobra <3 

1. Wyskakującego Facebooka.

Nie lubię go, często rezygnuję z wejścia na stronę z takim FB. Drażni mnie i utrudnia korzystanie ze strony.

2. Brzydkiego szablonu z niedociągnięciami, nieestetycznego.
  • czcionka - wybijające się z czcionki ą / ę / ć itp. Nie wygląda to ładnie.
  • zdjęcia - ( sama nie robię wybitnie ładnych zdjęć ale tu chodzi bardziej o ich formę ) małe schowane w tekście zdjęcia na których ciężko coś dostrzec. Zdjęcia brzydko wklejone w post, nawet ładne zdjęcia wyglądają wtedy źle.
3. Opisywania opakowania.

Nie każde mnie irytuje, fajnie jeśli ktoś zwraca uwagę na to, że jest szklane i łatwo je zbić czy ciężko je otworzyć. Takie opisy chętnie czytam ale jak ktoś pisze " ta butelka jest biała z zieloną zakrętka " to mnie coś strzela. Mam oczy i widzę jaki ma kolor, czuje się jakby ktoś traktował czytelnika jak idiotę. To takie przedłużanie tekstu na siłę.

4. Zbyt długi tekst z czego połowa nic nie wnosi.

Tak, lubię ładne, czytelne i rozbudowane teksty ale nie przedłużane na siłę. Między innymi opisywanie opakowania ( opisałam wyżej ).

5. Kupowania / sztucznie nabijania obserwatorów.

To widać, na szczęście. Jeśli ktoś ma 20 tys wyświetleń i 600-1000 obserwatorów to niestety obs/obs.. Oglądam wiele blogów, lubię je czytać i teraz na pierwszy rzut oka w większości potrafię to ocenić.

6. Spamowania w komentarzach.

Jednym ze spamu jest kom/kom i obs/obs bardzo mnie to irytuje. Dodatkowo teksty typu "zapraszam do mnie" czy pseudo reklamy firm to coś czego bardzo nie lubię.

7. Postów z chińskimi ciuchami.

Jednak nie zawsze, jeśli ktoś ładnie i subtelnie go zrobi bez krzyczenia " Klikaj, Klikaj, już, teraz " ok mogę nawet poczytać i pooglądać a nawet poklikać.

8. Zagracanie strony reklamami i pierdołami.

Sryliad reklam które otwierają się i mrugają mi dookoła często skutkuje tym że posta nie czytam i wyłączam tą stronę. Nie mogę się skupić na czytaniu,

9. Nie zwijane posty.

Jeśli coś mnie nie interesuje i tak muszę przelecieć cały post. Lubię jak ktoś ma na blogu " Czytaj dalej ".

10. Ściema na Instagramie.

Łatwo wyłapać kiedy ktoś ma sztucznych followersów, jak ? Załóżmy ktoś ma 4-5 tys obserwujących a jak wrzuca zdjęcie to ma 50-100 polubień. Ja mam ponad 900 obserwujących i potrafię dojść do 150-200 polubień, patrzyłam po innych profilach i mają podobnie, więc nie dajmy się oszukać.

11. Sprzedaż kosmetyków z współprac.

Szanujmy się ! Oddaj / wymień się ale nie sprzedawaj. Rozumiem jak ktoś dostanie alergii ale spotkałam się z przypadkiem, że sprzedawane kosmetyki były jako raz użyte, tylko do zdjęcia a na blogu była pełna recenzja. Beznadzieja.. 

12. Nie szanowanie czytelnika. 

Nie odpisywanie na pytania w komentarzach, wmawianie na siłę swoich racji i różne rzeczy w tym stylu. Mam wrażenie, że taka osoba myśli " Jestem boska, lepsza od was, słuchajcie się mnie". Sama mówię dużo o składach, mogę się mylić, nie jestem chemikiem ale staram sie na bieżąco usuwać błędy i pomyłki jeśli takie wyłapię. Mam nadzieję, że takich błędów jest u mnie mało.

13. Nierzetelne recenzje i nie zgodne z tematem bloga .

Dostałam za darmo ? Co z tego, że bubel. Opiszę pięknie i ładnie a dostanę więcej za darmo. Nie lubię takich blogów, czasami widać co kto robi na siłę. Wrzucanie wszystkiego co popadnie na bloga jest straszne. Niestety coraz częściej spotykam blogi nie z pasji a "wszystko i nic, bez żadnego sensu". 

A Wy czego nie lubicie na blogach ? :)

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Dziękuję za twój komentarz, zajrzę również do Ciebie :)
zapraszam do obserwowania, będzie mi bardzo miło, da mi to motywację do dalszego działania :)

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka