Testowanie na zwierzętach - jestem na nie !Wiele osób kupuje kosmetyki testowane na zwierzętach a w domu tuli swoje zwierzaki. Istny rasizm, te zwierzaki są do kochania a te do zjadania, na tych nie można testować a na tamtych można. Nie rozumiem faworyzowania jednych i wspierania torturowania drugich. Na szczęście większość osób jest nieświadoma tego problemu i być może po zapoznaniu się z tym bliżej zmieni swoje podejście do kosmetyków testowanych na zwierzętach ale nie tylko futra, skórane buty, rzęsy z norek. To wszystko dla naszego zadowolenia tylko i wyłącznie niestety. O ile jestem w stanie zrozumieć jedzenie mięsa ( chociaż nie popieram, mimo, że sama kiedyś jadłam ) to nie rozumiem kupowania takich rzeczy, nie są one nam niezbędne do życia. Oczywiście to samo można powiedzieć o wełnie czy innych produktach pochodzenia zwierzęcego. Żałuję, że tak późno zauważyłam ten problem i przez tyle lat wspierałam marki, które są a to odpowiedzialne. Najbardziej popularną marką jest L'oreal. To oni opatentowali nowy składnik, który musieli testować na zwierzętach. Teraz zasłaniają się sztuczną skórą, ale w chinach nie jest ona brana pod uwagę, więc i tak muszą testować na zwierzętach. Miałam ostatnio trochę błędne informacje i teraz już wiem, że wszystko co sprzedawane jest w chinach MUSI BYĆ TESTOWANE NA ZWIERZĘTACH.

Od razu mówię, że nie wszystkie moje kosmetyki są nietestowane, ale staram się powoli aby były tylko te nietestowane. Czasami dostanę coś w prezencie, szkoda wyrzucać, bo skoro już ktoś mi dał to używam zawyczaj. Czasami coś kupuję sama, ale bardzo rzadko, musi mnie wyjątkowo kusić.

Na stronie kocieuszy ( LINK ) jest lista firm testujących, ze znakiem zapytania i nietestujących.

Jak wiecie coś czego nie wiem lub coś jest nie tak napisane, mówcie !


Znalazłam film o tym.


Trochę o tym możecie poczytać również na blogu Azjatyckicukier :

" Jest kilka problemów z klasyfikowaniem firm jako nietestujących. Podam Wam przykłady.

1. Firma A i firma B kupują nietestowany składnik X od laboratorium. Firma B zleca laboratorium przetestowanie składnika X na zwierzętach. Czy firma A może dalej deklarować, że używa składników nietestowanych na zwierzętach?

2. Firma D opracowała bez testowania składnik Y. Firma E, która jest w układzie partnerskim z firmą D, zaczyna produkować kosmetyki ze składnikiem Y. W pewnym momencie jednak firma D decyduje się przetestować składnik Y na zwierzętach. Czy firma E, która nie zlecała żadnych testów, może dalej deklarować, że używa składników nietestowanych?

3. Firmy F, G i H używają składnika Z, który nigdy nie był testowany na zwierzętach. Uniwersytet I w ramach badań naukowych decyduje się przeprowadzić testy składnika Z na zwierzętach. Czy firmy F, G i H, które w żaden sposób nie zlecały, ani nie sponsorowały owych badań i nie mają żadnych powiązań z uniwersytetem I, mogą dalej deklarować, że nie testują na zwierzętach?

4. W ramach badań medycznych testuje się produkt Q. Jest on jest używany na delikatnych organach ludzkich i ma znaczenie w polepszaniu jakości życia pacjentów. Ze względów bezpieczeństwa, produkt Q testowany jest początkowo na zwierzętach. Istnieje też firma J, która w żaden sposób w owych testach nie uczestniczy, nie sponsoruje ich ani nie zleca. Używając technologii produktu Q oraz faktu, że dzięki testom na zwierzętach produkt Q jest uznawany za bezpieczny, firma J produkuje produkt X, który służy celom kosmetycznym. Czy w tym układzie produkt X jest testowany na zwierzętach i czy firma J może deklarować, że nie testuje na zwierzętach? "

Jak wyglądają takie testy ? 


Tu możecie o tym poczytać : KLIK, pozwolę sobie zacytować trochę : " Dla wykonania tego testu zakrapla się i wciera aparat do oka królika. Ponieważ króliki nie wydzielają płynu łzowego, substancja testowana pozostaje w oku zwierzęcia w skondensowanej formie min. przez 24 godziny. Skutkami tego testu mogą być silne zapalenie spojówek lub nawet całkowite zniszczenie oka." lub " Również dla tego testu przeznacza się najczęściej króliki. Ostrzyżone, częściowo okaleczone partie skóry poddaje się działaniu testowanych substancji. Mogą przy tym wystąpić podrażnienia skóry, zapalenia i egzemy. Zarówno dla testu na tolerancję błony śluzowej, jak i dla testu na podrażnienia skóry zwierzęta są trzymane w zamknięciach w specjalnych klatkach, albo "zabezpieczane" specjalnymi opatrunkami lub obrożami uniemożliwiającymi lizanie i drapanie ran. "

22 komentarze :

 1. O rany jestem w szoku, że tyle producentów testuje na zwierzętach, ja też jestem temu całkowicie przeciwna! Otworzyłaś mi oczy! super post <3

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też jestem w szoku :( O wiele za dużo.. Skoro jedni nie testują to wcale nie jest to potrzebne..

   Usuń
 2. Niestety to jest bardzo przykre i sama nie jestem za tym:( Super post,dający do myślenia.

  OdpowiedzUsuń
 3. Wow, szok, jest tego stanowczo za dużo. Są tu nawet firmy których bym o to nie podejrzewała... muszę przejrzeć swoje kosmetyki.

  OdpowiedzUsuń
 4. Przydatny post, przejrzę producentów.

  OdpowiedzUsuń
 5. Jestem w szoku z powodu tej ilości producentów!

  OdpowiedzUsuń
 6. Aż tyle? Nie spodziewałam się takiej długiej listy i to marek bardzo u nas popularnych :(

  OdpowiedzUsuń
 7. O w mordę! I są nawet ulubione marki, nie spodziewałam się tego po nich :/

  OdpowiedzUsuń
 8. Urban decay I nyx juz nie testuj, sa twraz sa cruelty free. Ale tak wiekszoc Nam znanych niestety testuje ... Szkoda!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. UD niby tak, wpisałam :) a nyx nie mogę znaleźć info :/

   Usuń
  2. NYX Cosmetics is certified and acknowledged by organizations, such as PETA, as a cruelty-free brand. We are committed to producing 100%cruelty-free cosmetics. We do not test any of our products on animals

   Usuń
  3. Szkoda bo lubie wieksOsci firm kosmetyki NP nars , loreal, Maybelline, Revlon , Mac ,itp...

   Usuń
 9. Jestem w szoku. Taka lista jeszcze niedawno była znacznie krótsza, ale widzę, że dużo firm weszło na chiński rynek :((( Tam prawo nikogo nie chroni, ani ludzi, ani zwierząt :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wiem po co tam się pchają.. YR dopiero nie dawno tam weszło, a było super..

   Usuń
  2. Przykre, szkoda, że Chińczycy mają takie prawo - skoro świat odchodzi od testów na zwierzętach uważam, że oni też powinni!

   Usuń
 10. Masakra :(

  https://monica280497.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 11. Dołączę jeszcze listę Pety: http://www.mediapeta.com/peta/PDF/companiesdotest.pdf :)

  OdpowiedzUsuń
 12. o jejku , ale jest to okropne , aż szkoda mi tych zwierząt.
  Masakra co ludzie mogą zrobić, przecież zwierzęta to też istoty , chcą być szanowane i kochane.
  Ja w ogóle nie kupuję kosmetyków , czy chemikaliów testowanych na zwierzętach .
  NA nich piszę ,jakoś , że ,,nie testowane na zwierzętach '', czy jakoś tak.
  Mądry post.
  Mój Blog KLIK

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za twój komentarz, zajrzę również do Ciebie :)
zapraszam do obserwowania, będzie mi bardzo miło, da mi to motywację do dalszego działania :)

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka